Posiadając przestrzenną działkę i decydując się na duży metrażowo dom, na pewno przyjdzie nam się zmierzyć z pustymi pomieszczeniami, które powinniśmy kreatywnie wykorzystać. Oprócz standardowej kuchni (z jadalnią lub jadalnią osobną), salonu, łazienek i sypialni, oprócz całej komunikacji – w stylu korytarzy czy wiatrołapu – może okazać się, że posiadamy parę dodatkowych pomieszczeń, które my, jako domownicy, nie jesteśmy w stanie wykorzystać w sposób „standardowy”. Wtedy powinniśmy popuścić wodze fantazji i zdecydować się na takie wykorzystanie przestrzeni, by dom, w którym zamieszkamy, był dla nas niezwykle wygodny.
Często takie dodatkowe pomieszczenia kojarzymy z projektami domów nowoczesnych, albo idąc nawet dalej: mamy na myśli projekty domów luksusowych. Jest w tym jakiś sens, bo stworzenie takich pokoi wymaga na pewno dodatkowego nakładu finansowego, nie oznacza to jednak, że jest nieosiągalne dla przeciętnego Kowalskiego.
Co można stworzyć w dodatkowych pomieszczeniach? Na pewno popularną opcją byłoby stworzenie biblioteczki, z dużą ilością książek (kto z nas nie ma teraz przed oczami widoku regałów od podłogi do sufitu, a tuż obok nich wygodnego fotelu z podręcznym stolikiem i dobrym, acz klimatycznym światłem nad nim?). Graczy na pewno zachwyci pomysł stworzenia salonika bilardowego (a może nawet postawienia piłkarzyków?), zaś kinomaniaków pomysł pokoju telewizyjnego – z porządnym, dużym kinem domowym; wysokiej jakości obrazem i dźwiękiem. Siłaczy i sportowców na pewno zachwyci domowa siłownia, w której nie będą tłumy takie, jakie zdarzają się w siłowniach miejskich – mamy pewność, że panujemy nad ilością osób, które w takiej siłowni się pojawią. Osoby, które zakochały się w saunie fińskiej, z pewnością pokochają pomysł stworzenia takiej sauny u siebie w domu.
To zaledwie parę propozycji na wykorzystanie dodatkowych pomieszczeń – tak naprawdę ogranicza nas tylko wyobraźnia. Popuśćmy wodze fantazji!