Wybierając projekt domu letniego, warto się zastanowić, ile czasu zamierzamy w nim spędzać. Od tego zależy fakt, czy powinniśmy zdecydować się na projekt domu drewnianego, czy może projekt domu murowanego.
Przy krótszych wizytach na pewno lepiej sprawdzać się będą domy drewniane – domy murowane mogą sprawdzać się przy pobytach dłuższych.
Zalety domów drewnianych zasługują na uwagę – niewątpliwie domy takie szybciej ogrzać. Idzie to także w drugim kierunku, bo dom taki szybciej się wychładza, co odczujemy podczas zimy. Do ogrzania domu murowanego potrzebujemy więcej energii, a osiągnięcie temperatury trwa dłużej niż kilka godzin – tak jak ma się to w zrealizowaniu projektów domów drewnianych. Z pewnością irytować nas będzie to podczas krótkich pobytów, gdy będziemy zmuszeni opuścić dopiero co nagrzany budynek.
Dom drewniany zdecydowanie lepiej integruje nam się w naturalny krajobraz wokół; drewno to budulec, który kojarzymy z tradycyjnych chat, także ma okazję doskonale wtopić się w widoki wiejskie czy leśne. Zazwyczaj dom taki jest bardziej przytulny, a wykończenie prostsze.
Murowany dom letni jest na pewno wyborem lepszym, jeśli myślimy o długich wakacyjnych pobytach całej rodziny, a dodatkowo zwracamy uwagę także na swoje bezpieczeństwo.
Projekt domu drewnianego czy projekt domu murowanego? Oba projekty mają swoje niewątpliwe zalety i wady. Trzeba ustalić sobie, czego od domu oczekujemy, wtedy łatwiej nam będzie podjąć decyzję. Nie powinniśmy się kierować tutaj jedynie funkcjami estetycznymi – często takie myślenie może być niezwykle zgubne, jest to ponadto jeden z częstszych błędów przy wyborze. Wybierając odpowiedni projekt domu, weźmy pod uwagę także jego funkcjonalność.

Dom dla rodziny