Samo określenie słowa „luksusowy” kojarzy nam się z pewnym stylem życia i bycia, z pewnymi stereotypowymi. Luksusowy zdaje się być synonimem bogactwa, a „projekt domu luksusowego” projektem niezwykle kosztownym.
Faktem jest, że domy luksusowe to domy, które chcą i muszą się wyróżniać na tle innych. Cechami charakterystycznymi takich domów jest z pewnością bardzo nowoczesny design; pewien rozmach, na który sobie mogą pozwolić; najwyższy standard wykonania, z najlepszych materiałów; ekologiczne i energooszczędne technologie, a także inteligencje rozwiązania instalacji, z którymi rzadko kiedy spotkamy się w projektach domów tradycyjnych.
Dla części ludzi jest to dom marzeń – oprócz tego, że zapewnia on nam wygodne funkcjonowanie w strefie dziennej, udostępnia nam także wyciszenie w strefie prywatnej, nocnej. Często domy luksusowe budowane są w specjalnych przestrzeniach – oprócz wielkości domu spotykamy się tutaj z ogromną powierzchnią działki, niejednokrotnie umieszczonej blisko natury. Miejsce takie powinno być ekskluzywną przystanią dla jego właściciela i każdego z domowników.
Zalety projektów domów luksusowych można mnożyć. Jeśli nie ograniczają nas koszta – a to chyba najważniejsza „wada” domów luksusowych, która sprawia, że nie każdy sobie jest w stanie na te rozwiązania pozwolić – to nieograniczona przestrzeń. Jasne, ogromne wnętrza cechują projekty domów luksusowych; nowoczesne elewacje bardzo dobrze współgrają z elegancją wnętrz.
Do tradycyjnych trzech stref – dziennej, nocnej i gospodarczej – dochodzi także strefa rekreacyjna. To w niej możemy znaleźć mnóstwo dodatkowych pomieszczeń, często wzbogaconych ciekawą architekturą, tarasami i zauważalną zielenią za oknem.
Dom luksusowy stawia także na technologię – może on „żyć własnym życiem”, które jest kontrolowane poprzez programy komputerowe i designerskie przyciski i rozwiązania.
Na szczególną uwagę zasługują projekty domów luksusowych – wyróżnia je niebanalna stylistyka, elegancja, rozmach i doskonała harmonia. Idealna estetyka z zewnątrz połączona jest z najwyższą jakością zastosowanych technologii, kreatywnością pomysłów i komfortem użytkowania.